close
تبلیغات در اینترنت
دانلود آهنگ جدید
آموزش و توضیح درباره تاثیر و تنظیمات پلاگینها جهت میکس و مستر صحیح
آهنگسازی و تنظیم میکس و مستر تئوری موسیقی مطالب کلی
دانلود قالب وبلاگ حرفه ای نسخه 2 آهنگ بساز
83 +
ارسال شده در جمعه 25 تير 1395

آموزش و توضیح درباره ی پلاگین های آهنگسازی و تاثیر آن ها ،  این توضیحات کمک زیادی بهتون تو استفاده صحیح از پلاگین ها و میکس میکنه

آموزش و توضیح درباره تاثیر و تنظیمات پلاگینها

آموزش استفاده از پلاگین ها ، پیچ ها وتنظیمالت اضافه اون در این آموزش شرح داده خواهد شد ، البته توی برنامه کیو بیس هستن ولی آموزش ها و تنظیمات به صورت عمومی هست یعنی تو همه پلاگینها مثل هم هست و بسیار کار آمد و مفید هستند.

گروه افکتهای Deleyافکتهای این گروه به شما امکان میدهد تا انواع تاخیر ها را به شکل جلوه ها و افکتهای ویژه روی صوت یا وی اس تی تون اجرا و تنظیم نمایید .

 

 

افکت Double Deleyاین افکت دو نوع تاخیر مستقل را ایجاد میکند که ممکن است بر اساس مقدارtempo   یا بر اساس تنظیمات تاخیر زمانی باشد .

 

 

پارامتر های این افکت :

Mix : که مقدار ترکیب بین صدای اصلی (dry ) و صدای افکت شده (wet) را تنظیم میکند اگر از این افکت بروش send استفاده میکنید مقدار این پارامتر باید %100 باشد .

 

  

temposync: این دکمه به شما اجازه میدهد تا تنظیم افکت را بر اساس مقدار tempo فعال یا غیر فعال کنید اگر این دکمه ها را خاموش کنیم میتوانیم زمان تاخیر را آزادانه و بدون ارتباط و هماهنگی با tempo تغیر دهیم 

 

 

deley taime : اگر دکمه tempo sync فعال باشد به کمک این دکمه ها میتوانید مقدار نت پایه برای اجرای افکت تاخیر را تعیین کنید . اگر دکمه sync خاموش باشد مقدار زمان تاخیر را بر حسب میلی ثانیه تنظیم میکند .

 

 

feedback: به کمک این دکمه تعداد تکرار ها برای هر نوع تاخیر زمانی را تنظیم میکنیم .

 

 

pan 1 : موقیعت استریو برای تاخیر اول را مشخص میکند .

 

 

pan2 : موقیعت استریو برای تاخیردوم را مشخص میکند.

 

 

افکت modeley : این افکت نیز نوعی تاخیر زمانی ایجاد میکند و از آن برای ایجاد جلوه های دو صدایی استفاده میکنیم پارامتر های افکت به شما امکان میدهند تا تاخیر زمینی را بر اساس مقدار tempo یا به روش آزادانه تغییر دهید .

 

 

افکت overdrive : با این افکت میتونید صدای آمپلی فایر گیتار رو شبیه سازی کند .

 

 

افکت quadrafuzz شامل چهار تنظیم مستقل برای فرکانسهای متفاوت صدا است انواع جلوه های ویژه صوتی به کمک این افکت ایجاد میشود .

 

 

به کمک دکمه gain میتوانید سیگنال ورودی به این افکت را کنترل کنید سیگنال وارد شده به چهار فرکانس پایین ( low ) پایین میانه ( low mid ) و میانه بالا ( high mid ) و بالا ( high ) تقسیم میشود سپس به کمک چهار دکمه موجود در قسمت بالای پنجره میتوانید مقدار هر یک از گروه های فرکانسها را تغییر دهید .

 

 

به کمک دکمه های قرار گرفته در قسمت shape میتوانید شکل منحنی تغییرات صدا را به دلخواه تغییر دهید سر انجام با کمک دکمه output میتوانید میزان کلی خروجی از افکت را دست کاری کنید .

 

 

افکتهای گروه dynamics از این گروه افکتها برای اصلاح و پاکسازی صداها استفاده میکنیم .

  افکت Desser از این افکت برای اصلاح صداهای اضافه ضبط شده به خصوض صداهای ناخواسته حاصل از تلفظ صداهای حرف س و ش استفاده مکنیم .

 

 

افکت Dynamics این افکت یک پردازنده دینامیک بسیار پیشرفته است سه پردازش متفاوت را با یکدیگر ترکیب می کند 

 

 

compresoor . limiter پنجره تنظیمات این افکت نیز سه بخش است که هر بخش به یک پردازش تعلق دارد .

 

 

قسمت auto gate عملیات Gating یعنی پردازش سیگنالهایی که پایین تر از یک حد مجاز قرار داشته باشد .مادامی که شدت سیگنال بالاتر حد تعیین شده باشد. دروازه ورودی باز مانده و سیگنالها به درون افکت گذر می کنند پارامتر های این قسمت عبارتند از :

 

 

1 : threshold : حد مربوط به عملیات autogade را توسط این پارامتر تنظیم می کنید .سیگنالهایی که شدت ان بیش از حد تعیین شده باشد . با دروازه باز روبرو میشوند. سیگنالهایی که شدت آنها پایین تر از حد تعیین شده باشد با دروازه بسته روبرو میشوند .

 

 

2 : attack : مدت زمان باز بودن دروازه ورودی افکت را توسط این پارامتر تنظیم میکنید .

 

 

3 : hold : مدت زمان لازم برای باز شدن دروازه پس از بسته شدن دروازه افکت توسط این پارامتر تعیین میکنید .

 

 

4 : release : مدت زمان لازم برای بسته شدن دروازه را تعیین میکند پس از اینکه دروازه باز شده باشد .

 

 

5 : trigger frequency reange : به طور معمول عملیات پردازش auto gate بر اساس مقدار پارامتر threshold اجرا میشود اما به کمک این قسمت میتوتنید یک دامنه از فرکانسها را تنظیم نمایید تا هر گاه فرکانس در دامنه فعلی قرار داشته باشد دروازه باز شود .به این ترتیب مانع باز و بسته شدن فرکانس بر اساس مقادیر مطلق مشود ، صدا را اجرا نموده دکمه listen رو فعال کنید . سپس دو دستگیره این دامنه رو کلیک کنید و جابجا کنید تا دامنه مورد نظر را تنظیم کنید سپس دکمه on را فعال کنید .

 

 

قسمت compressor : به کمک این تنظیمات صدای سخت را نرم یا بر عکس تبدیل میکنیم در این قسمت پارامتر هایی مانند release attack . ratio . threshold وجود دارد .

 

 

thresholdبه کمک این پارامتر مقداری را مشخص میکنید . سیگنالهایی که مقدار آنها بیشتر باشد تحت تاثیر عملیات قرار میگیرند . سیگنالهایی که شدت آنها کمتر از مقدار تعیین شده باشد پردازش نمیشود .

 

ratio : به کمک این پارامتر مقدار کاهش فرکانسسیگنالهایی را تعیین میکنید که مقدار شدت آنها بیشتر از مقدار تعیین شده توسط threshold است .

 

 

attack : سرعت پاسخگویی به سیگنالهایی که شدت آنها بیشتر از مقدار threshold باشد .

 

 

release : مدت زمانی که طول میکشد تا ورودی افکت به مقدار اصلی بر گردد هنگامی که شدت آن سیگنال کمتر از threshold باشد .

 

 

Makeup gain : از این پارامتر برای جبران شدت سیگنالهای خروجی افکت استفاده میکنیم .

 

 

compressor mode : وضعیت عملکرد compressor را انتخاب میکنید . وضعیت Rms بر اساس شدت متوسط سیگنالها عمل میکند . وضعیت peak براساس بیشترین مقدار شدت سیگنالها عمل میکند .

 

 

قسمت limiter : به کمک پارامتر های این قسمت میتوانیم شدت خروجی افکت را کنترل کنیم .

 

 

threshold : حداکثر شدت صدای خروجی از افکت را توسط این پارامتر تنظیم میکنیم سیگنال هایی که شدت آنها بیشتر از این مقدار باشد پردازش شده تحت تاثیر قرار میگیرد .

 

 

releaseمدت زمانی که طول مکشد تا شدت سیگنال به مقدار اصلی برگردد هنگامی که شدت آن کمتر از مقدار threshold باشد.

 

 

قسمت routing : در این قسمت مسیر حرکت سیگنالهای برای پردازش در سه قسمت افکت را تنظیم مکنیم . تغییر ترتیب حرکت سیگنالها در بین این سه قسمت بر حاصل نهایی کار به شدت تاثیر دارد سمت چپ بر حسب هر یک از قسمتها یک شماره قرار دارد در قسمت routing سه گزینه دارید که مسیر حرکت سیگنالها را بین این سه قسمت تنظیم میکند .

 

AhangBesaz.iR

forum3.gif (468×60)

محصولات آهنگ بساز

بهترین کیفیت
پشتیبانی 24 ساعته
درگاه پرداخت آنلاین
ضمانت کالا
دارای نماد اعتماد